OK

با الپتیکال وزنتان را کم کنید

الپتیکال یا اسکی فضایی، یک ماشین تمرین کاردیوی عالی است که می‌توانید جهت کاهش وزن از آن استفاده کنید. از آنجایی که پاهایتان هیچوقت از پدال جدا نمی‌شود، دیگر به زانوهایتان ضربه‌ای وارد نخواهد شد، بنابراین احتمال اینکه مفاصلتان درد بگیرد کاهش پیدا خواهد کرد. حرکت دستگیره‌ها بهمراه پدال‌ها هم به شما کمک خواهد کرد تا بازوانتان را نیز به خوبی تمرین دهید. الپتیکال کل بدن را به حرکت وا می دارد که همین امر به سوزاندن کالری بیشتر کمک می‌کند، در نتیجه وزنتان کاهش می‌یابد. در زیر مراحلی که باید در یک تمرین خوب با دستگاه الپتیکال پشت سر بگذارید را خواهید خواند

با الپتیکال وزنتان را کم کنید

الپتیکال یا اسکی فضایی، یک ماشین تمرین کاردیوی عالی است که می‌توانید جهت کاهش وزن از آن استفاده کنید. از آنجایی که پاهایتان هیچوقت از پدال جدا نمی‌شود، دیگر به زانوهایتان ضربه‌ای وارد نخواهد شد، بنابراین احتمال اینکه مفاصلتان درد بگیرد کاهش پیدا خواهد کرد.

حرکت دستگیره‌ها بهمراه پدال‌ها هم به شما کمک خواهد کرد تا بازوانتان را نیز به خوبی تمرین دهید. الپتیکال کل بدن را به حرکت وا می دارد که همین امر به سوزاندن کالری بیشتر کمک می‌کند، در نتیجه وزنتان کاهش می‌یابد. در زیر مراحلی که باید در یک تمرین خوب با دستگاه الپتیکال پشت سر بگذارید را خواهید خواند:

گرم کردن

با سرعتی آرام پدال زدن را آغاز کنید تا بدنتان گرم شود. مقصود از گرم کردن این است که درجه حرارت بدنتان افزایش پیدا کند و عضلات و مفاصلتان برای تمرین آماده شوند. انجمن تناسب اندام و ایروبیک آمریکا، توصیه می‌کند که بازه‌ی گرم کردن تمرین باید ۸ تا ۱۲ دقیقه طول بکشد.

تمرین کاردیو

شدت تمرین را مقداری بیشتر کنید. با توجه به مقیاس ۱ تا ۱۰، باید در حدود ۵ باشید. با همین سرعت و شدت با بکارگیری دست‌ها و پاهایتان ۵ دقیقه تمرین کنید. تمرین کاردیو نه تنها کمک می‌کند کالری بسوزانید، بلکه برای تقویت قلب و سیستم تنفسی‌تان هم مفید است. دقیقا مانند وزنه‌ها که عضلات را قوی می‌کنند، تمرینات کاردیو نیز قلب شما را قوی می‌کند.

تمرین پایین تنه

اجازه دهید که دستگیره‌ها خودشان حرکت کنند و شما دستگیره‌های ثابت وسط ماشین را به دست بگیرید. برای این بخش فقط باید از پاهایتان استفاده کنید. اگر امکانش بود شیب و مقاومت دستگاه را بیشتر کنید. باید احساس کنید در حال بالا رفتن از کوه هستید! عمدتا وزنتان را روی پنجه یا برآمدگی زیر شصت پایتان بیندازید، در واقع پاشنه‌هایتان نباید روی پدال باشند.شدت مقاومت دستگاه باید روی ۷ یا ۸ باشد و به مدت ۵ دقیقه ادامه یابد. در این حالت، عضلات ساق و چهار سر پای شما درگیر خواهند بود.

مرحله‌ی گذر

حالا شیب یا مقاومت دستگاه را به حالت عادی باز گردانید. دوباره دستگیره‌ها را گرفته و سه دقیقه همین حالت را ادامه دهید. در این مرحله شدت مقاومت دستگاه باید روی ۵ باشد.

تمرین بالا تنه

برای اینکه با استفاده از الپتیکال بالا تنه تان را تمرین دهید، واقعا باید تمرکز داشته باشید و سعی کنید زیاد از پاهایتان کمک نگیرید. کاری که باید در این مرحله انجام دهید، عمل کشیدن و فشار دادن است. کمی پاهایتان را شل کنید و بیشتر از دستانتان کمک بگیرید تا با کشیدن و فشار دادن دستگیره‌ها، استمرار حرکت دستگاه را حفظ کنید. به مدت ۵ دقیقه این حالت را ادامه دهید.

عضلات اصلی که در این تمرین مورد استفاده قرار می گیرند عضله‌ی دوسر و سه سر بازو، و عضلات سینه هستند. سطح مقاومت دستگاه باید حدود ۷ یا ۸ باشد. دستگیره‌ها را واقعا بکشید و هل دهید! پس از اتمام ۵ دقیقه دوباره مرحله‌ی قبلی را اجرا نمایید.


جهت اطلاعات بیشتر در مورد این محصول به صفحه محصولات لطیفی اسپرت مراجعه نمایید.

متقاضیان برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید محصولات میتوانند از طریق راههای زیر اقدام به خرید نمایند:

تماس با شعبه مرکزی:   026-32777197

تماس با شعبه رشت :  031-32122959     031-32111810

شماره واتساپ0912-8661830

و برای راحتی شما مشتریان عزیز حتی از طرق دایرکت اینستاگرام نیز میتوانید برای خرید محصولات اقدام نمایید:

latifisport


1400/01/21

Bookmark and Share   شماره خبر :1117 تعداد بازدید :888

درج نظرات اخبار

نویسنده *  
نظر *  
کد ویژه
کد امنیتی
Captcha reload