OK

آیا بدنسازی بدون مکمل امکان پذیر است ؟

باید بدانیم کالری اضافه که می تواند از طریق پروتئین وارد بدن شود، اگر در بدن استفاده نشود به شکل بافت چربی ذخیره می شود. مسئله دیگر این است که در افرادی که ورزش های قدرتی مثل بدنسازی، پاورلیفتینگ، وزنه برداری و پرورش اندام انجام می دهند نیاز به پروتئین آنها نسبت به فرد عادی بالاتر است و اگر بخواهند این مقدار پروتئین را از طریق غذا دریافت کنند، شاید از نظر هزینه مقرون به صرفه نباشد

آیا بدنسازی بدون مکمل امکان پذیر است ؟

باید بدانیم کالری اضافه که می تواند از طریق پروتئین وارد بدن شود، اگر در بدن استفاده نشود به شکل بافت چربی ذخیره می شود. مسئله دیگر این است که در افرادی که ورزش های قدرتی مثل بدنسازی، پاورلیفتینگ، وزنه برداری و پرورش اندام انجام می دهند نیاز به پروتئین آنها نسبت به فرد عادی بالاتر است و اگر بخواهند این مقدار پروتئین را از طریق غذا دریافت کنند، شاید از نظر هزینه مقرون به صرفه نباشد همچنین در برخی مواد غذایی اجزا و ترکیباتی مثل چربی ها وجود دارد که ممکن است ورزشکار نخواهد مورد مصرف قرار دهد ، بنابراین به نوعی مصرف مکمل های پروتئینی می تواند برای این دسته از افراد توجیه شود اما مقدار استفاده از مکمل ها و اینکه مطابق با نیاز ورزشکار و فعالیت بدنی وی، جثه، سن و وضعیت فیزیولوژیکی اش باید به میزان مناسبی باشد.

در بین تمام مکمل هایی که بدنسازها مصرف می کنند ، مکمل پروتیئنی از همه محبوبتر است ، پروتئین همانند یک ماده ضروری برای عضله سازی است ، بنابراین کسی که قصد حجیم کردن عضلات خود را دارد باید مقدار کافی پروتئین مصرف کند. جدا از گران بودن حتی مصرف بهترین مکمل های هم همیشه ضروری نیست . مهم ترین کاری که شما باید انجام دهید این است که از یک رژیم غذایی غنی از پروتئین کم چرب و دارای کربوهیدرات کافی پیروی کنید ، تا بتوانید انرژی مورد نیاز برای تمرینات خود را تامین کنید.

ویتامین ها و ریز مغذی ها را نیز فراموش نکنید


1399/12/16

Bookmark and Share   شماره خبر :1103 تعداد بازدید :748

درج نظرات اخبار

نویسنده *  
نظر *  
کد ویژه
کد امنیتی
Captcha reload